Strona Główna

Spotkanie z powieściopisarką Małgorzatą Wardą

Napisał(a): Administrator (lo3) dnia 20-05-2019
Strona Główna >>

Spotkanie z powieściopisarką Małgorzatą Wardą

To już drugie spotkanie młodzieży licealnej z tą autorką. Tym razem pisarka z Gdyni promowała najnowszą swoją powieść Dziewczyna z gór (data premiery: 2 października 2018 r.).
Fabuła powieści została osadzona przez Małgorzatę Wardę w Bieszczadach, w chacie położonej pośród gęstych lasów dookoła której krążą watahy wilków.

Dlaczego właśnie taką scenerię wybrała, jaką rolę odgrywa obecność natury w podejmowaniu decyzji przez bohaterów książki, czy można jednoznacznie ocenić ich postępowanie – na te i wiele innych pytań, nurtujących czytelników po przeczytaniu powieści, odpowiadała pisarka, która 8 maja była gościem Powiatowej i Miejskiej Biblioteki Publicznej.

Zdjęcia

 

Małgorzata Warda - dwukrotnie nominowana do nagrody głównej Festiwalu Literatury Kobiet. W roku 2013 za powieść Dziewczynka, która widziała zbyt wiele otrzymała nagrodę fundacji Age of Reading za najlepszą powieść o tematyce wykluczenia, a w 2016 roku odebrała Grand Prix dla najlepszej powieści napisanej przez kobietę - za Najpiękniejszą na niebie. Laureatka nagrody IBBY 2015 dla najlepszej książki młodzieżowej za powieść 5 sekund do Io.

                                                                                                                                             Urszula Steciuk

Edytowano: 20-05-2019 o 08:44

Wstecz