Święto Szkoły 10.11.2020 r.

Napisał(a): Administrator (lo3) dnia 10-11-2020

Święto Szkoły 10.11.2020 r.

Dziś obchodzimy uroczyście dzień Patrona szkoły a także Narodowe Święto Niepodległości.

Problem utraty wolności przez Polskę w XVIII wieku a następnie długa pięciopokoleniowa walka o odrodzenie państwa, to kwestia, która najtrwalej zapisała się w historii narodu.

Szczególną rolę w tym kontekście odegrał nasz patron Józef Piłsudski, działacz socjalistycznej konspiracji antycarskiej, żołnierz i dowódca, polityk i mąż stanu, przywódca narodu o wielkim społecznym autorytecie. Stał się pierwszoplanowym organizatorem struktur państwa w 1918 r., następnie skutecznie zabiegał o jego wewnętrzne umocnienie i pozycję Polski na arenie międzynarodowej.

W dniu dzisiejszym, dla nas też trudnym, Józef Piłsudski jest najlepszym przykładem patrioty, który poświęcił swoje życie Polsce. Wartości, które wyznawał takie jak odwaga, męstwo, konsekwencja, bezinteresowna praca, służba Ojczyźnie są wciąż aktualne, są uniwersalne, ponadczasowe, stanowią dla nas źródło inspiracji do pracy wychowawczej.

Dziś Uczniowie klas pierwszych, za pomocą elektronicznych środków przekazu, złożą ślubowanie sumiennie wypełniać obowiązki i godnie reprezentować szkołę.

W dniu Święta Patronalnego pragnę złożyć serdeczne życzenia wszystkim uczniom. Dużo piątek i szóstek optymizmu i motywacji do pracy. Szczególne życzenia składam pierwszoklasistom aby dobrze czuli się wśród nas i skutecznie pokonywali kolejne progi edukacji. Życzę wszystkim licealistom spełnienia ich marzeń i planów życiowych.

Nauczycielom i pracownikom obsługi życzę spokojnej i satysfakcjonującej pracy, przynoszącej jak dotąd konkretne efekty.

Całej Społeczności Szkolnej życzę dużo zdrowia i wytrwałości w pokonywaniu codziennych obowiązków.

Dyrektor szkoły Arkadiusz Lupa

Edytowano: 10-11-2020 o 06:58