VI Ogólnopolska Spartakiada PGE

Napisał(a): Administrator (lo3) dnia 01-07-2018

W dniach 07 – 10. 06.2018 roku na Wyspie Energetyk w Polańczyku odbyła się VI Ogólnopolska Spartakiada PGE, w czasie której młodzież ustrzyckiego liceum zaprezentowała okolicznościowe programy artystyczne.

Podczas uroczystości otwarcia spartakiady przedstawiona przez uczniów część artystyczna miała charakter regionalny. Młodzież przybliżyła uczestnikom przybyłym z różnych – często odległych - miejsc naszego kraju historię ziemi bieszczadzkiej oraz okoliczności powstania zapory w Solinie, która w tym roku obchodzi 50- lecie swojego istnienia. Oprócz treści historycznych uczniowie naszej szkoły zaprezentowali klimatyczny "Taniec lilii", poezję związaną z Soliną i Bieszczadami, a chór "Werchowyńcy" rogionalnymi pieśniami uzupełnił artystyczny obraz i dzieje naszej małej ojczyzny. Publiczność, porwana urokiem barwnego "Tańca weneckiego" na zakończenie uroczystości otwarcia spartakiady, razem z licealistami zaśpiewała znany szlagier "Bieszczdzkie anioły".

Kolejny występ naszej młodzieży odbył się podczas oficjalnego zakończenia sportowych zmagań pracowników PGE. Po wręczeniu pucharów zwycięzcom wielu konkurencji, młodzi artyści zaprezentowali montaż słowno – muzyczny związany tematyczniez obchodami 100 – lecia odzyskania niepodległości przez Polskę. W tym programie uczestnicy usłyszeli tradycyjne pieśni patriotyczne powiązane okolicznościową poezją.

Obie uroczystości przebiegały w miłej i radosnej atmosferze. Zarówno organizatorzy, jaki i goście z Polski nagrodzili naszą młodzież słowem, gromkimi brawami oraz upominkami.

Programy artystyczne powstały przy wspołpracy pań: Marioli Pęzioł (opracowanie artystyczne), Doroty Podstawek (układy choreograficzne), Kingi Szewczyk (śpiew) i Małgorzatay Kijowskiej (scenariusz i recytacja).

Edytowano: 01-07-2018 o 20:39