Strona Główna

Stypendia Marszałka Województwa Podkarpackiego dla ustrzyckich licealistów

Zarząd Województwa Podkarpackiego w Rzeszowie na posiedzeniu w dniu 19 listopada 2019 r. przyjął Uchwałę nr 98/2326/19 w sprawie zatwierdzenia listy rankingowej wniosków o przyznanie stypendium w ramach projektu pn. Wsparcie stypendialne dla uczniów zdolnych – szkolnictwo ogólne – rok szkolny 2019/2020.

Czytaj więcej

Krakauer Safari w Instytucie Goethego

Zwierzęta uciekły z krakowskiego zoo i schroniły się w mieście. Sęk w tym, że to nie tylko zwykłe
zwierzęta, ale również gatunki znane z baśni i legend.

Czytaj więcej

Uroczyste obchody Dnia Patrona Szkoły i Narodowego Święta Niepodległości Polski - 08.11.2019 r.

Nie gniewaj się na mnie Polsko...
Program artystyczny z okazji Narodowego Święta Niepodległości i Święta Patrona szkoły

Słowa ojczyzna nie należy wymawiać zbyt często
Ani zbyt szybko, aby nie straciło sensu
powierzonego przez przodków...
pisze poeta.
Ale w przeddzień Narodowego Święta Niepodległości była ku temu szczególna okazja.
Myśli o wolności odzyskanej w 1918 roku, z wiodącą rolą Patrona naszej szkoły Józefa Piłsudskiego, stanowiły naturalną refleksję o polskich marzeniach i działaniach z  początku XX stulecia.  

FOTORELACJE:

Okolicznościowa Masza Św. w Kościele N.M.P. Królowej Polski - Fotorelacja Kamila Rzeszowskiego

Odświętny pochód do szkoły - Fotorelacja Kamila Rzeszowskiego

Okolicznościowa akademia - Fotorelacja Kamila Rzeszowskiego

Święto Patrona LO i Narodowe Święto Niepodległości Polski w obiektywie Mariana Mazurkiewicza

VIDEORELACJA:

https://www.youtube.com/watch?v=2vgLchqtJK8&feature=youtu.be

Czytaj więcej

Kraj Saary ( i nie tylko) w kolejnej odsłonie

Tegoroczny pobyt  grupy naszych licealistów w Saarlandzie, przyniósł wiele niezapomnianych przeżyć i wartości poznawczych. Doskonalenie umiejętności językowych w praktyce, połączone z rekreacją i  świadomym  uczestnictwem w kulturze to doskonały pomysł na udany początek nowego roku szkolnego.

FOTORELACJA

Czytaj więcej

Do Lwowa na balet i nie tylko

4 października 2019 roku młodzież Liceum Ogólnokształcącego w Ustrzykach Dolnych odwiedziła Lwów. Głównym punktem jednodniowego pobytu był udział w balecie romantycznym pt. Giselle, wystawianym w Operze Lwowskiej. Przedstawienie zachwyciło młodzież i opiekuna wycieczki.

FOTORELACJA

Czytaj więcej

MŁODZI GŁOSUJĄ W LO

W tym roku młodzież naszego Liceum wzięła udział w organizowanej przez Centrum Edukacji Obywatelskiej od 25 lat akcji ,,Młodzi głosują- wybory parlamentarne w 2019 roku”. Celem tego programu jest zwiększenie uczestnictwa młodych ludzi w życiu publicznym, w tym zachęcenie ich do świadomego udziału w wyborach poprzez umożliwienie młodzieży udziału w wyborach szkolnych i oddania głosu na konkretne komitety wyborcze oraz dostarczenie informacji na temat procedur demokratycznych i znaczenia wyborów.

Czytaj więcej

„Porozmawiajmy o bezpieczeństwie – możesz mieć na nie wpływ”

W dniu 3 października 2019 roku salę kinową zgromadziła debata społeczna dla młodzieży pod nazwą „Porozmawiajmy o bezpieczeństwie – możesz mieć na nie wpływ”.

Czytaj więcej

#OSEWyzwanie i mobilna pracownia

Podkarpaccy laureaci konkursu #OSEWyzwanie odebrali 2 października 2019 nagrody w Podkarpackim Urzędzie Wojewódzkim w Rzeszowie. A między nimi i MY!
Nagrodą w Konkursie #OSEWyzwanie są mobilne pracownie multimedialne, dzięki którym szkoły będą mogły prowadzić cyfrowe lekcje, a uczniowie będą korzystać z internetowych zasobów edukacyjnych.
Pracę konkursową wykonała Aniela Marosz z klasy 3A!

więcej infomracji

Rada Rodziców w roku szkolnym 2019/2020

W dniu 30.09.2019 r. odbyło się walne zebranie Rady Rodziców. W związku z zakończeniem kadencji przez Panie: Annę Sydoryk – przewodniczącą i Iwon Gratkowską – skarbnika, R.R. dokonała zmian w składzie prezydium. Na funkcję przewodniczącego został wybrany Pan Bogdan Buziewicz, na funkcję skarbnika – Pani Ewa Potaczała, nowym członkiem prezydium RR został też Pan Mieczysław Piątkowski. Wybranym Rodzicom gratulujemy i życzymy owocnej współpracy. 
 

Czytaj więcej

Walne zebranie Rady Rodziców LO

Zapraszamy wszystkich wybranych przedstawicieli oddziałów klasowych na walne zebranie Rady Rodziców LO.

Termin zebrania: 30.09.2019  r. godzina 16:00, sala nr 20 (parter). W porządku obrad między innymi wybory do władz Rady Rodziców.