Strona Główna

Licealne Dni Kultury

Bieszczadzkie Spotkania z Fizyką i Matematyką

Harmonogram "Dni Otwartych Drzwi"

Bieszczadzkie Spotkania z Fizyką i Matematyką

Spotkanie okresowe z rodzicami

Najlepsze Licea w Polsce

Udział w Dniach Języka Niemieckiego Katedry Germanistyki UR i XII LO oraz kolejne sukcesy naszych licealistów

W ramach wydarzenia odbyły się m. in.:

- konkurs wiedzy o krajach niemieckiego obszaru językowego,

- konkurs plastyczny Mój projekt kartki bożonarodzeniowo-noworocznej, wprowadzający inwencje uczniów w języku niemieckim,

- konkurs kulinarny: przygotowanie dania / deseru należącego do świątecznego menu w krajach niemieckiego obszaru językowego Zasmakuj w Święach,

- kiermasz charytatywny.

W dniu 07.12.2022r. nasi uczniowie uczestniczyli w warsztatach dr Ewy Cwanek-Florek

Od Świątecznych jarmarków po Sternsger, czyli Boże Narodzenie po austriacku. Uczestnicy mieli okazję poznać kulturę Austrii od Adwentu aż po obyczaje Świąt i Nowego Roku.

FOTORELACJA

Czytaj więcej

We Włocławku już znają uzdolnioną fotograficznie młodzież z Ustrzyk Dolnych!!!

10 listopada w ZSK im. ks. Jana Długosza we Włocławku odbyło się posiedzenie Kapituły Konkursowej XIV Ogólnopolskiego Konkursu Fotograficznego „Wiara w obiektywie”, w którym brali udział uczniowie warsztatów fotograficznych z Ogniska Pracy Pozaszkolnej przy Liceum Ogólnokształcącym w Ustrzykach Dolnych, prowadzonych przez Izabelę Woźniak. 

Czytaj więcej

Akcja "Polakom na Ukrainie"

Nasza szkoła uczestniczy w akcji zbiórki produktów spoźywczych o długim terminie przydatności, które trafią do polskiej społeczności z Mościsk, Myslatyc, Sambora, Łanowic i innych miejscowości.

Zbiórka odbędzie się w dniach od 1 do 12 grudnia 2022 r. Zebrane artykuły przekaźemy naszym rodakom w tygodniu poprzedzającym okres Świąt Boźego Narodzenia. Miejsce składania produktów – sala nr 11 w suterenach - pokój słuźbowy pana woźnego. Zapraszamy do uczestnictwa w akcji.

Produkty: makaron, kasza cukier, produkty w zamkniętych puszkach, kawa, herbata, mleko UHT, mleko w proszku, szczelnie zapakowane wędliny, kakao, orzechy, mąka, olej, słodycze, mydło w kostce, proszek do prania, źel pod prysznic, pasta do zębów, szampon, świece.

Bieszczadzkie Spotkania z Fizyką i Matematyką

Obchody Święta Patronalnego w ustrzyckim liceum

Święto Odzyskania Niepodległości jest od lat w ustrzyckim liceum obchodzone wyjątkowo uroczyście, także ze względu na postać patrona szkoły – Józefa Piłsudskiego. Tegoroczne obchody rozpoczęła uroczysta Msza Święta, sprawowana w kościele pw. Najświętszej Maryi Panny, w czasie której homilią wygłosił ks. Łukasz Majchrowski.

Przedstawienie reżyserowały panie – Mariola Pęzioł, Małgorzata Kijowska, Agnieszka Strzała, Dorota Podstawek i Barbara Woźniak.

Występ uczniów liceum stanowił także ważny punkt powiatowych i miejskich obchodów Narodowego Święta Niepodległości, które odbyły się 11 listopada 2022r.

Czytaj więcej

Pierwsze zajęcia w ramach projektu "Bieszczadzkie Spotkania z Fizyką i Matematyką" już za nami.

W ostatnią sobotę 5 listopada progach naszej szkoły zagościli uczniowie klas 8 ze Szkoły Podstawowej nr 1 i nr 2 w Ustrzykach Dolnych.  Wzięli oni udział w zajęciach warsztatowych z fizyki i matematyki.

Podczas zajęć z fizyki ósmoklasiści poznawali tajniki kinematyki. Przy pomocy stoperów, rurki z pęcherzykiem powietrza i specjalnej równi pochyłej z krążkiem, doświadczalnie badali zaleĹźności opisujące ruchy prostoliniowe.  W kolejnym eksperymencie strzelając z pistoletu sprężynowego sprawdzali jak zasięg rzutu ukośnego zaleĹźy od kąta. Na zakończenie wzorując się na Galileuszu zaprezentowaliśmy od czego zaleĹźy czas spadania róĹźnych obiektów. 

W części matematycznej uczniowie przenieśli się do nieznanego im wcześniej świata fraktali. Dowiedzieli się czym są fraktale i w jaki sposób powstają. Poznali ich własności i zastosowania. Zdobyte wiadomości uczestnicy wykorzystali do samodzielnego stworzenia kilku znanych fraktali: zbioru Cantora, krzywej Kocha, trójkąta i dywanu Sierpińskiego.

Dziękujemy za udział w zajęciach i zapraszamy na kolejne 3 grudnia.

Anna Orlef i Monika Wajda

FOTORELACJA

Zajęcia z fizyki i matematyki dla uczniów klas 8

Sukces programistów LO

Czytaj więcej

Rada Rodziców w roku szkolnym 2022/2023

W dniu 20.09.2022 r. odbyło się walne zebranie Rady Rodziców, podczas którego dokonano wyborów uzupełniających do Prezydium Rady Rodziców. Pan Bogdan Buziewicz zakończył swoją kadencję na funkcji Przewodniczącego Rady Rodziców i nowym Przewodniczącym został wybrany Pan Michał Wnuk. Serdecznie gratulujemy i Ĺźyczymy owocnej działalności.

Czytaj więcej

Walne zebranie Rady RodzicĂłw

Pierwsze spotkania z rodzicami w roku szkolnym 2022/2023
  1. Spotkanie dla rodziców klas I odbędzie się dnia 13.09.2022 r. (wtorek) wg porządku:

godz. 1600 spotkanie ogólne z dyrekcją w sali gimnastycznej,

godz. 1645 spotkania z wychowawcami w salach lekcyjnych.

 

  1. Spotkanie dla rodziców pozostałych klas odbędzie się dnia 13.09.2022 r. (wtorek) wg porządku:

godz. 1700 spotkanie ogólne z dyrekcją w sali gimnastycznej,

godz. 1730 spotkania z wychowawcami w salach lekcyjnych.

Rozpoczęcie Roku Szkolnego 2022

Terminy pracy Rad Pedagogicznych LO i OPP

Terminy pracy Rad Pedagogicznych LO i OPP w Zespole Szkół Licealnych w Ustrzykach Dolnych w ostatnim tygodniu sierpnia 2022 r.

Czytaj więcej

Wykaz podręczników szkolnych 2022/2023

---> WYKAZ PODRĘCZNIKÓW <--